• Sapanca

Başkan Özen, Gençlerle Bir Araya Geldi


Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Sapanca Gençlik Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte gençlerle bir araya geldi. Başkan Özen, belediye yönetimi ve Türkiye’nin geleceğinde gençlerin rolü üzerine bilgi aktarımında bulunurken kendi gençliğine ait anılarını anlattı.

Hiçbir başarı tesadüf değildir

İlçede yapılan çalışmalar, devam eden ve planlanan projeler hakkında gençlere bilgi aktarımında bulunan Başkan Özen; “Bu buluşmalarımızın amacı sizleri dinlemek ve sizleri daha iyi anlayabilmek. Başarmaktan çalışmaktan üretmekten korkmayın. Hiçbir başarı tesadüf değildir. İyi niyetli, hedefe odaklanarak çalışırsanız başaramayacağınız hiçbir iş yoktur. Yarını kurarken yarının yetişkini olan genç kardeşlerimizin yaşayacağı şehir nasıl bir şehir olmalı konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Her zaman ifade ettiğimiz gibi biz hizmetlerimizi yaparken projelerimizi hayata geçirirken, 'ben yaptım oldu' düşüncesini doğru bulmuyoruz. Bu şehrin bir parçası olan şehrimizin insanının düşüncelerini önemsiyoruz. Genç kardeşlerimizin düşüncelerini de ayrıca önemsiyoruz. Sapanca Gençlik Merkezimiz, yaz konserlerimiz, festivallerimiz, spor sahalarımız, street workout parkurlarımız, sokak satrançlarımız, kültür, sanat kurslarımız, spor kurlarımız, yürüyüş yollarımız, sinema günlerimiz, kültür- sanat etkinliklerimiz, wifi ve şarj istasyonlarımız gibi pek çok projelerimizi sizleri düşünerek gerçekleştirdik. Kısa süre sonra; çeşitli sosyal donatı alanlarımız, profesyonel kay kay pistimiz, mahalle gençlik sosyal etkinlik alanlarımız, karavan ve çadır kamp alanlarımız, trekking alanlarımız ile inşallah sizleri buluşturacağız” dedi.

Gençlerle geçirdiğim her an kendimi adeta yenilenmiş hissediyorum

Başkan Özen, konuşmasının sonunda “Sapanca’mızın zeki, dinamik, çalışkan gençleri ile Gençlik Buluşmalarımız devam ediyor. Gençlerle geçirdiğim her an kendimi adeta yenilenmiş, şarj olmuş hissediyorum. Bu gün Gençlik ve Spor Bakanlığı Sapanca Gençlik Merkezi’nin misafiri olduk. Gençlerin misafirperverliği için teşekkür ediyorum” dedi. Programa, Sapanca Belediye Meclis Üyesi Enes Serdar, Sapanca İlçe Spor Müdürü Mehmet Uçar, Sapanca Belediyesi Basın Yayın ve Kültür Müdürü Emine Tarım, Gençlik ve Spor Bakanlığı Sapanca Gençlik Merkezi Sorumlusu Macit Özçelik‘te katıldı.

Kapımız gençlere her zaman açık

Konuşmalar ve sunumların ardından program soru cevap şeklinde devam etti. Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Gençlik Merkezi’ndeki gençlerden gelen tüm sorulara cevap verdi. Her türlü sorun ya da yeni projeler için gençlerin her zaman belediyeye gelebileceklerini kapıların gençlere sonuna kadar açık olduğu ifade etti. Program sonunda Başkan Özen’e gençler tarafından büyük alkış ve tezahüratların gelmesi dikkat çekti. Programa katılan gençler ve Başkan Özen, toplu hatıra fotoğrafı çektirdiler.


Bu haber 657 kez görüntülendi