• Sapanca

    3°C

    Soğuk

Başkan Özen'den, Kadir Gecesi Mesajı


 

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, yayınladığı bir mesajla hemşerilerinin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni kutladı.

Kur-an’da bin aydan hayırlı olduğu ifade edilen Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınlayan Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, ‘’Bir kez daha idrak etmekle şerefleneceğimiz Kadir Gecesi’nin tüm hemşerilerime ve İslam âlemine sağlık, huzur, barış ve esenlikler getirmesini diliyorum’’ dedi.

Bin aydan daha hayırlıdır

Başkan Özen, "Allahu Teâla, yüce kelamı olan Kur’an-ı Kerim’de, "Şüphesiz, biz onu Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir" diyor. Peygamber Efendimiz de bir Hadisi Şerifinde bu gece de çokça dua edilmesini tavsiye ediyor. Biz de bu gece de ellerimizi Allah’a açarak; ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlık için bu zorlu günlerin geçmesini sağlıklı günlere tez vakitte ulaşmamızı, tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini dileyelim. Başta ülkemiz ve gönül coğrafyamız olmak üzere, İslam âleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ederken, bu gecenin feyz ve bereketinden en güzel biçimde nasiplenmeyi, huzur, güven ve barış içinde Ramazan Bayramına kavuşmayı, dünyanın neresinde olursa olsun zulme uğrayan Müslümanların bir an evvel barış ve huzura kavuşmasını Cenabı Hak’tan niyaz ederim" ifadesini kullandı.


Bu haber 288 kez görüntülendi