• Sapanca

Sapanca’dan “Türkiye Yüzyılına Nefes” Kampanyasına Destek


Sapanca Belediyesi Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında, ağaç dikim etkinliği düzenledi.

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlenen fidan dikim etkinliğinde konuşan Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlemiş olduğumuz fidan dikim etkinliğinde bir araya geldik. Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde bugün 81 ilde fidan dikim töreni gerçekleştiriliyor. Milli Ağaçlandırma Günü etkinliğinde İstanbuldere Rekreasyon proje alanımızda 120 adet ağacı öğrencilerimizle toprakla buluşturduk. Ormanlar ve yeşil alanlar şehirlerimizin, ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından çok önemli. Ülkemiz hatırı sayılır ölçüde orman varlığına sahip. Hamdolsun bu oran artarak devam ediyor. Şehir standardının en önemli kriterlerinden birisi de aktif ve ulaşılabilir yeşil alanların varlığıdır. İlçemizde de ağaçlandırma ve yeşil alanlarının sayısının artırılması noktasında gayret ediyoruz. Fidanların toprakla buluşturulması ve muhafazası da son derece önemli. İnşallah ekilen fidanlar, dikilen ağaçlar artarak devam edecek” dedi.

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında “Türkiye Yüzyılına Nefes” sloganıyla düzenlenen fidan dikim etkinliğine katılan Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, “Şehir standardının en önemli kriterlerinden birisi de aktif ve ulaşılabilir yeşil alanların varlığıdır. Şehrimizde, ilçemizde ağaçlandırma ve yeşil alanlarının sayısının artırılması noktasında her bir birey gayret ederse, ekilen ağaçlarımızın sayısı artmış olacak. Bugünkü programın şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

‘Türkiye Yüzyılına Nefes’ temasıyla 81 ilde eşzamanlı olarak düzenlenen fidan dikim etkinliğine Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Sapanca İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Gökkaya, Sapanca Belediyesi Başkan Yardımcısı Fahri Arkan, Sapanca İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, okul müdürleri, öğretmenler ve Gazipaşa İlkokulu öğrencileri katıldı.


Bu haber 426 kez görüntülendi