• Sapanca

    28°C

    Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı

Sapanca’ya Turizm Lisesi Çok Yakışacak


Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’ in girişimleriyle Yanık Mahallesi’nde inşaat yapımına başlanan Turizm Lisesi Sapanca’ya çok yakışacak.

Maliye Hazinesine ait Sapanca Yanık Mahallesi merkezinde bulunan 5 bin 174 metrekare arsa üzerine inşa edilen Turizm Lisesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan lise bodrum artı, 3 kat olmak üzere toplam 4 katlı ve 16 derslikli olacağı bilgisi paylaşıldı.

Yanık Mahallemize güzel bir eğitim kurumu

 

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer; “İlçemize yapılmakta olan Turizm Lisesi Sapanca’mız ve gençlerimiz adına çok faydalı olacak. Hem biz hem de yetkililer Yanıkta bulunan alanın metre karesi ve merkezi olması göz önüne alınarak okulun buraya yapılması uygun görüldü. Eğitim adına ilçemiz için elimizden gelen desteği veriyoruz. Yapılmakta olan Turizm Lisesi bunun bir örneğidir. Yoğun çaba ve uğraşlar sonucunda Sapanca’mıza Yanık Mahallemize yapımı tamamlandığında güzel bir eğitim kurumu kazandırmış olacağız” dedi.

Sapanca’da turizm ve eğitim temaları

5 Yıllık zaman içinde Turizm Fakültesi, Turizm Meslek Yüksekokulunun ilçeye kazandırılmasında büyük rol alan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer “ Bu gün, bu okullarımızda binlerce öğrenci eğitim alıyor. Farklı bölümlerin açılması devam ediyor. Turizm ilçesi olan Sapanca’mıza eğitim için gelen çocuklarımız liseden üniversiteye kadar tüm eğitim dönemlerini burada okuyarak mezun olabilecekler. Bu okullarımızdan mezun olan gençlerimiz turizm açısından önemli otellerin var oluşu ve inşası devam eden alanında öncü otellerde de çalışma imkânı bulabilecekler. Yeni Turizm lisemizin ilçemize kazandırılmasında başta milletvekillerimiz, valimiz ve emeği geçen tüm yetkililerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Sapanca için turizm ve eğitim temalarını öne çıkarma hedefinde olan Başkan Yılmazer, görev süresince bunu gerçekleştirdiğini aktardı.


Bu haber 153 kez görüntülendi