• Sapanca

Zabıta Ekiplerinden Fırın Denetimi


Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri ilçe merkezinde faaliyet gösteren ekmek fırınlarında hijyen ve gramaj denetimi yaptı.

Denetimler sırasında; fırınları ekmek gramajı hususunda denetleyen ekipler, ayrıca fiyat tarifelerine uygunluk gibi hususları da kontrol etti. Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Güreci; “Vatandaşlarımızın sağlıklı gıdalar tüketebilmesi için de denetimlerimizi aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Yaptığımız denetimlerde imalathanelerde çalışanlar, kişisel bakım ve temizlikleri bağlamında denetlenerek, üretim sırasında galoş ve bone takmaları konusunda uyarıldı. Burada amacımız fırınların gramaj ve hijyen kurallarına uyması, vatandaşlarımızın daha steril ortamda güvenilir ortamlarda hazırlanmış ekmekleri almalarını sağlamaktır. Bundan sonraki süreçte de vatandaşlarımızın sağlığını ilgilendiren tüm konularda denetim çalışmalarımız aralıksız devam edecektir" dedi.

Denetimlerin düzenli olarak gerçekleştirileceğini belirten Zabıta Müdürü Güreci, vatandaşlardan da gördükleri aksaklıkların Zabıta Müdürlüğü'ne bildirilmesini istediklerini dile getirdi.

 


Bu haber 655 kez görüntülendi