• Sapanca

Başkan Özen’den Gönülleri Isıtan Proje


 

Sapanca Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Rüstempaşa Mahallesi dikiş kurslarında meslek öğrenen kursiyerler el emeklerini hayır işine dönüştürdü.

Sapanca Belediyesi, Sapanca Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ve Rüstempaşa Kurs Merkezi öğretmen ve öğrencilerinin el emekleri ile gerçekleşen sosyal belediyecilik anlayışıyla “Çocuklarımız Üşümesin” projesinde 50 adet kışlık mont Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen’e teslim edildi.

Kursiyerlerimiz mutlu

Kurs Hocası Leyla Ağır, “Sapanca Belediye Başkanımıza bizlere verdiği tüm imkânlar için öncelikle teşekkür ediyorum. Başkanımızın bizleri böylesine güzel, hayırlı bir işe ortak ettiği için tüm kursiyerlerimizle mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. İnşallah bundan sonrada bu tür sosyal projelere dahil oluruz ve bizlerinde bu çorbada tuzu olur” dedi.

Yardım işi gönül işidir

Halk Eğitim merkezi Müdürü Selahattin Çağır, “Sayın Başkanımızın belediye ve halk eğitimin mahallelerdeki ortak açtığımız kurslarımıza verdiği tüm desteklerden dolayı öncelikle teşekkür ediyorum. Hanımlarımız kurslarımızda hem öğreniyor hem üretiyor hem de bu proje gibi hayır işlerin de dahil oluyorlar. Yardım işi gönül işidir bu projede emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Duyarlı ve yardımsever kursiyerlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum

Sapanca’nın hünerli hanımları kurslarda hem meslek öğreniyor, hem de belediyenin kendilerine sağladığı imkânlarla ihtiyaçlı çocuklara mont dikiyorlar. Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen; “Sapanca Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi’yle ortaklaşa açmış olduğumuz dikiş, nakış kurslarımıza gelen hünerli hanım kursiyerlerimizin el emeğiyle ihtiyaçlı yavrularımıza mont dikildi. Bu sayede ihtiyaçlı olan 50 yavrumuz el emeğiyle hazırlanmış montlarla kış ayını rahatça geçirecekler. Biz Sapanca Belediyesi, olarak hanım kardeşlerimin daha fazla sosyal hayatın içinde yer alması, kaliteli vakit geçirmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için her türlü imkanı sunmaya çalışıyoruz. Kurs hocamız Leyla hanıma ve emeği geçen tüm duyarlı ve yardımsever kursiyerlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Halk Eğitim merkezi Müdürü Selahattin Çağır ve Rüstempaşa Mahallesi dikiş kursu hocası Leyla Ağır ise Başkan Özen’e kendilerine vermiş oldukları imkânlar doğrultusunda ihtiyaçlı çocukların kalplerine bir nebzede olsa dokunabildikleri için teşekkür etti.


Bu haber 617 kez görüntülendi