• Sapanca

    27°C

    Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı

Sapanca Belediyesi İşyerlerini Denetliyor


Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından, normalleşme süreci ile birlikte faaliyete giren işyerlerini denetleniyor.

 

Sapanca’mız duyarlı ve gereken kurallara uyuyor

Sapanca Belediyesi Zabıta Ekipleri; aylardır aralıksız sürdürdüğü coronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, 1 Haziran tarihinde başlayan normalleşme süreciyle birlikte faaliyete giren işyerlerini denetliyor. Özellikle gıda satışı yapan işyerlerine yönelik denetimleri sırasında ekipler maske, dezenfektan, hijyen ve çalışma ruhsatlarının uygunluğunun kontrollerini yapıyor. Zabıta Müdürü Suat Balkaya; “Normalleşme süreci ile birlikte tekrar faaliyete giren ve özellikle gıda üretimi ve satışı yapan pastaneler, lokantalar, döner salonları, büfe ve market gibi işyerleri sosyal mesafe, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı ve ruhsatları ekiplerimiz tarafından denetleniyor. Bu süreçte belirlenen kurallar dahilinde eksiklik gösteren iş yerlerine tutanak tutulup gereken cezai işlem yapılacak. Yapılan denetimlerde görüyoruz ki Sapanca’mız bu konuda duyarlı ve gereken kurallara uyuyor. Halk sağlığına ve kendi sağlığına önem vererek kurallara uyan işletme sahiplerine ve halkımıza teşekkür ediyorum ” diye belirtti.

 

Halk sağlığını riske atan işletmelere yasal yaptırım

Pandemi sürecinde büyük özveriyle çalıştıklarını dile getiren Balkaya, vatandaşların en ufak bir şüphe duyduklarında belediye ve zabıta müdürlüğüne telefon üzerinden ulaşabileceklerini hijyen şartlarını yerine getirmeyen, halk sağlığını riske atan işletmelere yönelik yasal yaptırımların hemen başlatılacağını sözlerine ekledi.


Bu haber 54 kez görüntülendi