• Sapanca

Sapanca Matematik Festivali'ne Geri Sayım Başladı 

Sapanca Belediyesi ve Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleşecek olan matematik festivali 1-2 Kasım tarihlerinde Sapanca Belediye Düğün Salonu’nda yapılacak.

 

Matematik tutkunlarını heyecanlandıran bir etkinlik

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada; matematiğin, bilimin temel taşlarından biri olarak kabul edildiği yapılacak olan festivalin matematiği daha yakından tanımanın ve sevmenin bir yolu olarak görülüyor. Sapanca Matematik Festivalinin, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri başta olmak üzere tüm ilçe halkının katılımına açık ve matematik tutkunlarını heyecanlandıran büyük bir etkinlik olacağı bilgisi verildi. Festivalin katılımcıları arasında Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Sakarya Üniversitesi, Hendek Eğitim Fakültesi ve Sapanca da görev yapan öğretmenler ve İstanbul'dan Türkiye Matematik Kulübü de bulunuyor.

10.00 ve 16.00 arasında iki gün

Üniversite öğrencileri ve matematik kulüpleri tarafından öğrencilere matematiği eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde öğretmeye yardımcı olacakları paylaşıldı. 1- 2 Kasım tarihlerinde saat 10.00 ve 16.00 arasında iki gün boyunca Sapanca Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilecek olan Sapanca Matematik Festivali tüm matematik severlerini bekliyor. Sapanca Matematik Festivali’nin açılışının 1 Kasım Çarşamba günü saat 10.00’da yapılacağı aktarıldı.


Bu haber 458 kez görüntülendi