• Sapanca

    30°C

    Parçalı Bulutlu

Sapanca’da Fen İşlerinden Hummalı Çalışma


Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği açıklamasında bulundu

150 metre uzunluğunda açık kanal

Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ekipleri aşırı yağışlarda oluşan su taşkınlarını önlemek adına Kurtköy Mahallesinde 150 metre uzunluğunda açık kanal ve ızgara yapımı yine aynı zaman da şiddetli yağış sonrasında Kurtköy Deresi köprü altında oluşan toprak yığını kaldırma çalışmalarına devam ediyor.

Olası bir taşkının önüne geçmiş olacağız

Fen İşleri Müdürü Fikri Ayanoğlu; “İlçe genelindeki mahalle ve sokaklarda bulunan kanal temizlikleri ve asfalt-parke yama çalışmalarımız aralıksız ilçe genelinde devam ediyor. Kış ayı boyunca oluşan çukur, yol ve parke bozuklukları ekiplerimiz tarafından belirlenen bölgelerde sırasıyla tamamlanıyor. Hala yapımı devam eden İstanbuldere ve Kurtköy Derelerinin temizliği ile yağmur sonrası olası bir taşkının önüne geçmiş olacağız” dedi.

Çalışmalarımız Sapanca genelinde devam etmektedir

Konuşmasına şöyle devam eden Ayanoğlu “Vatandaşlarımıza mahallelerinde çevre düzeni, çevre temizliği ve tüm belediye hizmetlerinden kesintisiz şekilde istifade ettikleri sıkıntısız ve huzurlu bir yaşam sunmak için her gün tüm ekiplerimizi ihtiyaç duyulan noktalara seferber ederek, canla başla çalışmaktadır. Vatandaşlarımız için sıkıntı oluşturacağını tespit ettiğimiz noktaları bir bir düzenleyerek sorunsuz hale getiriyoruz. Çalışmalarımız Sapanca genelinde hava koşulları ve program dahilinde devam edecektir” dedi. Ayanoğlu, zor süreçten geçmekte olduğumuz şu günlerde iş aksaklıklarına mahal vermeden tedbirler doğrultusunda görevlerinin başında olduklarını belirtti.


Bu haber 314 kez görüntülendi