• Sapanca

    31°C

    Az Bulutlu

Sapanca’da İlaçlama ve Ot Biçme Çalışmaları


 

Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelinde büyüyen otlar, tehlike arz eden kuruyan dalların budanması, sinek ve haşereler için ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

 

Vatandaşın sağlığı ve çevre temizliği ön planda

Sağlıklı ve temiz bir çevre için ilaçlama çalışmalarını belirli periyotlarla aynı zamanda vatandaşların talep ve isteklerine göre sürdüren Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelinde tüm mahalle ve sokaklarda sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama yapıyor. Yaz ayı içerisinde özellikle sahiller, boş araziler, kaldırım kenarları gibi alanlarda artış gösteren yabani otlar, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerce biçimi yapılarak temizleniyor. Vatandaşın sağlığını ve çevre temizliğini ön planda tutuklarını belirten yetkililer, çalışmaların belirledikleri program dâhilinde devam edeceğini ifade ettiler.

 

Halkımızın memnuniyeti için görevimizin başındayız

Kentin dört bir tarafında çalışmalarına aralıksız devam eden ilçedeki park ve bahçelerin yanı sıra cadde ve sokaklarda çalışmalar gerçekleştirildiğini aktaran Park ve Bahçeler Müdür’ü Kazım Şirin,  “Biz belediye olarak yeşil alanlarımızı korumaya, park ve bahçelerimizi daha güzel hale getirmeye gayret ediyoruz. Daha yeşil bir Sapanca için çalışıyoruz. İlçe genelinde vektörle mücadeleye ara vermeden aylar öncesinden larva döneminde ilaçlamalara başladık ve devam ediyoruz. Halkımızın memnuniyeti için görevimizin başındayız’’ dedi.


Bu haber 130 kez görüntülendi