• Sapanca

Sapanca 5. El Sanatları Festivalinde Coşkulu Açılış


 

Sapanca Festival ve Fuar Alanı'nda Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı eşliğinde gerçekleşen festival açılışına, Ak Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Sapanca Kaymakam vekili Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, Sapanca İlçe Emniyet Müdürü Aslı Gül İlhan, Sapanca İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Gökkaya, Sapanca İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Sakarya Muhtarlar Dernek Başkanı Erdal Erdem, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Arzu Ayan Bostancı, Sapanca SGK Müdürü Semiha Kocabay Akdağ, meclis üyeleri ve daire müdürleri ile STK temsilcileri katıldı.

 

Açılış katılan Ak Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar; “Her biri birbirinden güzel el emeği göz nuru eserlerin sergilendiği fuar alanında stantları ziyaret ederek katılımcılarla ve hemşehrilerimizle keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Sapanca’mızın tanıtımına önemli katkılarda bulunan bu güzel organizasyon için Sapanca Belediye Başkanımız Özcan Özen’ e teşekkür ediyorum. Festivalde 4 gün boyunca hem Sapancalıların hem de ilçeyi ziyaret edecek turistlerin çok güzel vakitler geçireceğine inanıyorum” dedi.

 

Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever; “El emeği göz nuru ürünleri hazırlayıp sunan girişimcilerimiz tebrik ediyor, üç gün boyunca Sapanca Festival ve Fuar alanında çeşitli etkinliklerle sürecek ola sürecek olan bu güzide festivale tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.

 

Misafirler keyifli zaman geçirmekteler

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “Beşincisini gerçekleştirdiğimiz, El Sanatları Festivali, Sapanca’mıza marka şehir olma yolunda önemli katkılar sağladığını görüyoruz. İlçemizde yapılan sosyal ve kültürel etkinlikler sanatçıyı, halkı ve yerel yönetimleri bir araya getirmektedir. Sapanca El Sanatları Festivalinin öncelikli amacı, somut olmayan kültürel miraslarımız kapsamında yer alan, kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarımızın korunması, yaşatılması ve bir sonraki nesillere aktarılmasını sağlamak olacaktır. Bu sayede kültürel çeşitliliğin korunmasına ve kültürler arası diyaloğun geliştirilmesine katkı sağlamakta. İlçemizin ülke genelinde tanınmasına vesile olmaktadır. Sapanca Festival ve Fuar Alanı dört gün boyunca binlerce misafiri ağırlamaya devam edecek. Gölün kıyısının verdiği eşsiz manzaranın ayrıcalığı ile hem stand sahipleri hem de festivale gelen misafirler keyifli zaman geçirmekteler. 4 gün devam edecek festivalimize tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Vatandaşlar Emre Altuğ’la Çoştu

Festivalin ilk akşamında Emre Altuğ sahne aldı. Festival alanına gelen binlerce vatandaş stantları gezdikten sonra konser alanına geçtiler. Sanatçıya eşlik eden vatandaşlar coşkuyla eğlendi.

Sapanca 5.El Sanatları Festivali’ nde 21 Temmuz Cuma akşamı Sapanca'nın Sesleri, 22 Temmuz Cumartesi akşamı Kürşat Gürel, Atakan Hanoğlu ve Can Kabil, 23 Temmuz Pazar akşamı ise Zeynep Dizdar ve Dj Murat Uyar konserleri gerçekleşecek.


Bu haber 1541 kez görüntülendi