• Sapanca

Sapanca Belediye Başkanlığı Makamına Çocuk Başkan Oturdu


 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, bu yıl Sapanca Belediyesi başkanlık koltuğuna Nazmiye Ömer Sözer Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Alparslan Tarık Tuğra oturdu.

 

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özem, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde bu yıl koltuğunu Nazmiye Ömer Sözer Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Alparslan Tarık Tuğra devretti. Başkan Özen’in makam odasında karşıladığı Alparslan Tarık Tuğra’ya Nazmiye Ömer Sözer Okul Müdür vekili Fatih Tuğra ve fen bilgisi öğretmeni Ali Kara eşlik etti. Çocuk başkan Sapanca Belediyesi Zabıta Komiseri Lider Kösemen ve Park Bahçeler şefi Mustafa Serbes’i makama çağırıp talimatlarda bulundu.

 

Başkan Özen Çocuklar Umudumuz

Alparslan Tarık Tuğra’ya temsili olarak koltuğunu devreden Başkan Özen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü dünya çocuklarına armağan ederek geleceğin çocuklarda olduğunu, umudun çocuklarla büyüdüğünü tüm dünyaya gösterdi. Ben de her zaman söylüyorum; çocuklar bizim geleceğimiz, çocuklar bizim umudumuz. Bizler bu koltuklarda onlar için varız. Depremde hayatını kaybeden çocuklarımıza Allah’tan rahmet geride kalanlarına sabır diliyorum” dedi.

 

Çocuk Başkan olan Alparslan Tarık Tuğra; “ Bu yıl iki bayramı birlikte yaşadık. Öncelikle tüm İslam aleminin geçmiş Ramazan Bayramı’nı kutlarım. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere ve tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Bu bayramda diğer bayramlardan farklı olarak kalbimiz buruk, çünkü ülkemiz büyük bir deprem felaketi yaşadı. Tüm deprem şehitlerini rahmetle anıyorum. Türk Milleti güçlüdür, bu zorluklardan da daha kuvvetli çıkacaktır. Bizlerde üzerimize düşen görevleri yerine getirerek bugünün çocukları yarının gençleri olarak Ata’mızın armağanı bu güzel ülkemizi daha üst düzeylere çıkaracağız” dedi.


Bu haber 722 kez görüntülendi