• Sapanca

Sapanca, EMİTT Fuarı’nın İlgi Odağı Oldu


Sapanca Belediyesi, 12-15 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleşen TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 26. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda ilgi odağı oldu.

Sapanca Belediyesi; dünyanın alanında en büyük 5 turizm fuarlarından olan EMITT Fuarı’nda, bu yıl da yerini aldı. İlçenin tanıtımının yapıldığı stantta ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi. Fuarda, yerli ve yabancı ziyaretçilere ilçenin değerlerin tanıtan Sapanca Belediyesi, hazırladığı stantla tam not aldı. Fuar için hazırlan, Sapanca’nın gezip görülecek turizm yerleri ve konaklama yerlerini anlatan turizm rehberi dağıtıldı. Tanıtım standında 4 gün boyunca yoğun ilgi gösteren ziyaretçilere, görevliler tarafından ilçeyi tanıtan hediyeler de verildi. Fuarda ayrıca Sapanca Belediyesi tarafından hazırlanan tanıtım materyalleri dağıtılırken, Sapanca’nın tarihi ve kültürel değerlerinin ve konaklama yerlerinin yansıtıldığı kısa filmler gösterildi.

Sapanca olarak inanıyorum ki damgamızı vurduk

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “Sapanca’nın tanıtımına yaptıkları katkıdan ve gösterdikleri özveriden dolayı katkı veren herkese teşekkür ederim. Fuara Sapanca standı olarak inanıyorum ki damgamızı vurduk. Hedefimiz daha fazla yerli, yabancı turist gelmesine katkı sağlamak. İç piyasa açısından önemli olan bu fuarın ilçemize ve ilimize gelecek turist sayısına katkı yapacağını düşünüyorum” dedi.

Fuarın ikinci günü gerçekleşen panelde Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Sapanca’nın turizmi ve belediyenin ekoturizm projesi konularını içeren konuşma gerçekleştirdi.  Program sonunda Başkan Özen’e, plaket takdim edildi.


Bu haber 724 kez görüntülendi